Підвісні унітази захоплюють Землю! У нашій країні вони користуються зростаючим попитом, витісняючи традиційні підлогові моделі.

Багато людей, бажаючи осучаснити дизайн свого санвузла, звертають увагу на цей модний вид сантехніки.

І стикаються з проблемою – а який підвісний унітаз вибрати? Розповідаємо, на що при цьому спиратися і як уникнути "підводних каменів".

Брати чи не брати?

Підвісний унітаз – порівняно новий вид сантехніки для санвузлів, що з'явився в кінці 80-х років.

Від традиційних підлогових моделей він відрізняється тим, що встановлюється на стіну за допомогою металевої рами-інсталяції.

У такій конструкції є багато переваг:

  • простір під унітазом можна використовувати для укладання системи обігріву, декоративного покриття для підлоги. Також стає менше проблем з прибиранням приміщення.
  • всі комунікації і бачок приховано встановлюються за фальш-панеллю, що позитивно позначається на загальному дизайні санвузла.
  • підвісні унітази дозволяють візуально "полегшити" інтер'єр, зробити його більш легким, просторим. Також з'являється більше можливостей проекспериментувати з плануванням санвузла.

 

Зрозуміло, у такій сантехніки є свої нюанси:

  • установка інсталяції вимагає професійних навичок, тому без послуг монтажника не обійтися.
  • для монтажу інсталяції з бачком необхідно в середньому 12 см додаткового простору. Для невеликих санвузлів це не завжди прийнятно. Втім, в переважній більшості моделей, представлених на ринку, цей нюанс компенсується компактними розмірами самих чаш.

 

Користувачі, які раніше не мали досвіду використання підвісного унітазу, часто побоюються, що він не витримає ваги дорослої людини або швидко розхитається при частому використанні. На ділі навіть бюджетні моделі спокійно витримують навантаження в 400 кг.

Зрозуміло, є можливість неякісного монтажу, що знижує міцність кріплень, однак це проблема вже не самої сантехніки, а компетенції фахівця-монтажника.

 

Критерії вибору

Якщо ви, зіставивши всі плюси і мінуси підвісних унітазів, переконалися, що перші переважують, то можна переходити безпосередньо до аспектів вибору цієї сантехніки.

 

Матеріал

Те, з чого виготовлена ​​чаша підвісного унітазу, впливає на його гігієнічність, простоту догляду, вартість і естетичність.

Кераміка. Моделі з неї зустрічаються найбільш часто, що продиктовано їх відносно доступною ціною, практичністю, різноманітним і естетичним дизайном.

Нержавіюча сталь. В основному унітази з цього матеріалу встановлюються в громадських туалетах – метал неможливо пошкодити, в той час як кераміка часто стає жертвою вандалів. Нержавійка також стійка до корозії, легко очищається від будь-яких забруднень. До недоліків такої сантехніки варто віднести більшу вартість, більшу масу і специфічний вигляд.

Рідко, але зустрічаються підвісні унітази (як правило, експериментальні дизайнерські моделі) і з інших матеріалів. Однак вони не набули великого поширення через своїх недоліків. Наприклад, туалети з литого каменю дорогі і погано переносять кислотовмісні чистячі засоби, пластикові легко дряпаються, а скляні тендітні і не дуже добре виглядають після використання.

 

Форма

Цей критерій також має не тільки естетичне, а й практичне значення. Найбільш поширеними формами підвісних унітазів є:

 

  • прямокутна – дуже незвичайна, стилістично приваблива форма;
  • кругла (овальна) – найбільш поширена форма підвісних унітазів і простіша у догляді через відсутність кутів.

 

Існують і інші варіанти конфігурацій підвісних унітазів, включаючи досить складні. Проте, на ринку вони представлені малим числом моделей через невисоку практичність. З іншого боку, при наявності сучасних побутових засобів для чищення догляд за сантехнікою навіть складної форми технічно нескладне великих складнощів.

 

Колір

Переважна більшість підвісних унітазів має біле забарвлення. Це обумовлено універсальною сполучуваністю з іншими відтінками, а також кращою помітністю забруднень на поверхні і, отже, більшою гігієнічністю.  Однак є моделі інших кольорів: червоного, чорного, сірого, золотистого. Вибір між ними – в цілому справа суто естетичних уподобань.

 

Напрямок змиву

Визначає ефективність видалення відходів. Стандартним є прямий (горизонтальний) змив, при якому вода подається в одному напрямку.

Сьогодні доступні більш гігієнічні моделі унітазів з круговим змивом – в них рідина омиває чашу по спіралі, краще видаляючи відходи.

 

Наявність обідка

Цей елемент є виступом на внутрішній кромці унітазу, призначений для направлення струменя змиву на всю поверхню чаші. Однак у такої конструкції є істотний недолік – під обідком накопичуються забруднення. Альтернативою є безобідкові моделі.

Купити підвісний унітаз не складає великої проблеми – особливо якщо у вас немає строгих вимог до дизайну цієї сантехніки. Навіть найдешевша модель забезпечить прийнятний рівень гігієнічності та комфорту. Якщо вам потрібна дійсно зручна сантеніка, ви можете звернутися за консультацією до співробітників нашого інтернет-магазину www.style-dom.com.ua. У нас великий асортимент і ми знайдемо модель, яка повністю відповідає вашим очікуванням.